DSC01383.jpg
DSC01363.jpg
DSC01366.jpg
DSC01370.jpg
DSC01378.jpg
DSC01389.jpg
2024-05-15

Prof. S. Čaplinsko paskaita apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją

Gegužės 13 dieną Tauragės rajono savivaldybėje vyko prof. Sauliaus Čaplinsko paskaita apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. 

Paskaita buvo jungtinė trims savivaldybėms (Tauragės, Šilalės ir Pagėgių), kurioje dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės vicemerė, bendruomenės sveikatos tarybos nariai, savivaldybės atstovai, visuomenės sveikatos biuro specialistai, policijos, mokyklų atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys bei Šilalės ir Pagėgių savivaldybių atstovai.


Vaikų ir paauglių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas išlieka svarbiu uždaviniu, todėl siekiant formuoti šių medžiagų prevenciją Tauragės rajono savivaldybėje rengiamas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos planas.

Prof. Saulius Čaplinskas pristatė informaciją apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų dinamiką, aptinkamumą ir pavojų sveikatai. Profesorius pasidalino Islandijos prevencijos modeliu „Planet Youth“. Islandai sukūrė įrodymais pagrįstą paauglių narkotikų vartojimo prevencijos metodologiją, skirtą atgrasyti paauglius nuo kvaišalų vartojimo. Intervencija buvo sutelkta į žinomų rizikos veiksnių, mažinimą, kartu stiprinant tėvų, mokyklų ir bendruomenės įtaką.


Per dešimtmetį, kurio metu buvo taikomas šis modelis, narkotinių medžiagų vartojimas Islandijos paauglių tarpe pastebimai sumažėjo. Duomenys rodo, kad pasitelkiant įvairius visuomenės lygmenis, yra įmanoma apibrėžti ir įgyvendinti gerai organizuotus paauglių emocinės gerovės skatinimo veiksmus.

Taip pat skaitykite

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį