gifted-paveikslelis-1536x580.jpg
2024-05-06

Registracija mokytis gabių vaikų ugdymo programoje Tauragėje

Vytauto Didžiojo universiteto gabių vaikų ugdymo centras GIFTED, bendradarbiaudamas su Tauragės rajono savivaldybe, 2024 m. sausio mėn. pradėjo veiklą Tauragėje. Džiaugiamės savivaldybės inovatyvumu ir sprendimu skirti dėmesį ir gabiems vaikams, kurie taip pat, kaip ir kiti specialiųjų poreikių vaikai, turi teisę būti atpažinti ir ugdomi.

Tęsdami bendradarbiavimą plečiame veiklą ir kviečiame registruotis, norinčius mokytis gabių vaikų ugdymo programoje, į atranką.


Registracija čia – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4pC6gjVT9fb2dD4ci3Z33e_UKUX8mg2HsHUIZvNBPfT_54A/viewform


Nors egzistuoja šimtai apibrėžimų, kas tai yra gabus vaikas, tačiau apibendrinant galima sakyti, kad gabiais vaikais yra įprasta laikyti tuos, kurie savo bendraamžius lenkia brandesniu mąstymu, kūrybiškumu, naujų žinių įsisavinimo greičiu, dažnai, bet nebūtinai, ir aukštesniais pasiekimais. Tai vaikai, kurie ateityje gebės įsitvirtinti neapibrėžtoje darbo rinkoje, gebės kritiškai mąstyti, kūrybiškai spręsti problemas. Tai vaikai, kurie užaugę veda į priekį, atranda, išranda, tyrinėja ir t.t. Šiandien, kol jie dar auga ir ugdosi mes turime jiems padėti, nes gabumas yra kaip raumuo – jį reikia treniruoti.


Šie vaikai dažnai būna jautresni juos supančiai aplinkai, todėl mokydamiesi gali patirti tam tikrų iššūkių, pavyzdžiui, motyvacijos praradimą dėl jiems neįdomių pamokų, daugiau nerimo dėl aukštų aplinkinių lūkesčių, didesnį vienišumo jausmą dėl savo išskirtinių gebėjimų ir panašiai. Tokio vaiko gebėjimams atsiskleisti reikia palaikančios aplinkos, kurioje mokytojai mokėtų puoselėti jų smalsumą ir pritaikyti mokymosi būdus prie vaikų poreikių.


Norinčius mokytis mūsų centre kviečiame atlikti testą, beje, tokį patį testą atlieka ir mokiniai Izraelyje, ir remdamiesi testo rezultatais, mes matome apibendrintas vaiko stiprybes ir bendrą gebėjimų lygį, pakviečiame lankyti užsiėmimus. Programos dalyviai per mokslo metus dirba net su 5-6 skirtingais modulių mokytojais, edukatoriais, ekspertais. Taip pat vyksta psichologų konsultacijos, seminarai mūsų centro vaikų tėvams, stovyklos, mokymai mokytojams.


Daugiau informacijos – https://gifted.vdu.lt/priemimas/

Taip pat skaitykite

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį