Muzieju-naktis-22.png
2024-05-15

Muzikali Muziejų naktis: Pilies vartai šiemet atviri iki vidurnakčio

Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.

Šeštadienį – ne šašlykų, o į muziejų.Tarptautinė muziejų diena, minima gegužės 18-ąją, švenčiama 150 pasaulio šalių, tądien visuomenei nemokamai atveriami muziejai Lietuvoje. Jau 19 metų visoje šalyje organizuojama „Muziejų naktis“ tradiciškai rengiama ir Tauragėje. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia savo Muziejų nakties renginių programą, kuri stulbina gausa ir įvairove. Šiemet be parodų ir edukacinių veiklų Tauragės pilyje netrūks muzikos. Be to, kaip teigia muziejaus vadovė Eglė Červinskaitė, savaitgalį pilies lankytojai kviečiami užsibūti ilgiau.


– Praėjusiai metais pastebėjome, jog po vakarinės programos lankytojai neskuba skirstytis, tad šiemet Pilies vartai bus atviri net iki vidurnakčio. Sinoptikai šeštadieniui prognozuoja puikų orą, o mes žadame daugybę įdomių ir įtraukiančių veiklų bei gerą dozę geros muzikos, tad skubėkite šeštadienį ne šašlykų kepti, o į muziejų! – kviečia muziejaus vadovė.


Kasmetinio renginio metu tauragiškiai ir miesto svečiai nemokamai galės lankyti ekspozicijas bei dalyvauti dirbtuvėse ir edukacinėse veiklose.


– Nuo 20 iki 22 val. atversime fotografijos bei restauratoriaus dirbtuves, kuriose vyks užsiėmimai, edukacijos, bus galimybė išbandyti analoginę fotografiją bei „pasimatuoti“ restauratoriaus įrankius, o visą vakarą – interaktyvias muziejaus ekspozicijas, VR akinius, parodas – vardijo muziejaus direktorė.


Muzieju-naktis-22.png


Kartu startuoja festivalis KVADRATUMuziejų nakties lankytojai taip pat pirmieji sudalyvaus šeštus metus rengiamo festivalio „Kvadratu“ renginiuose. Ar žinojote, kad muziejininkas, istorikas Darius Kiniulis kolekcionuoja senas kompiuterinių žaidimų konsoles? Muziejų nakties metu bus unikali galimybė apžiūrėti kolekciją „90-ųjų kompiuterinės“ ir net kai kurias konsoles išbandyti! 17.00 Autorius pristatys šią vienos dienos interaktyvią parodą Muziejaus edukacijų centre, o smalsuolių lauks iki pat vakaro programos pabaigos. 18.00 Pilies menėse bus atidaryta šiuolaikinės skulptūros atstovo, skulptoriaus Rafal Piesliak paroda „Konversija“, kurią kuruoja galerija (AV17).


Pasak muziejaus direktorės bei festivalio koordinatorės E. Červinskaitės, festivalio startas šiemet sutampa su Muziejų naktimi, o pilna programa jau taip pat parengta ir bus paskelbta jau netrukus.


Taip pat Muziejų nakties savaitgalį lankytojai turės paskutinę galimybę išvysti parodą „Petronėlė Gerlikienė: kurti – būti laisvu!“ Muziejaus parodų salėje, atvira bus ir Fotografijos galerija su Levo Žiriakovo paroda „Kūrėjai“.


Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia, kad veiklų netrūks ir padaliniuose – 14 val. planuojama nemokama ekskursija po Tremties ir rezistencijos muziejų. Po jos iš anksto užsiregistravusieji galės išbandyti išskirtinę edukaciją „KGB tardymo ypatumai“ – verta įspėti, kad ši pramoga pareikalaus itin šaltų nervų. Registracija vyksta tel. Nr. 8 655 56 300.


Paminėti ypatingą muziejams progą kviečia ir Skaudvilės krašto muziejus – bendruomenių ir įstaigų komandos laukiamos 16 val. A.Čepausko galerijoje, nes joje vyks įnirtingas protmūšis. O 19 val. visi laukiami muziejaus palėpėje – pirmą kartą lankytojai bus įleisti į išskirtinę erdvę.


Džiazo apreiškimai PilyjeGegužės 18 d. visoje Lietuvoje vyksta dar viena tradicinė iniciatyva – Gatvės muzikos diena. Tikimasi, jog koncertinė programa Pilyje taps dienos šurmulio mieste finaliniu akordu ir vakarop traukos centru pavers ryškiausią pastatą mieste – Tauragės pilį.


jazz1.jpgTad šeštadienį 19.00 Pilies kiemelio lankytojai, muziejaus naktinėtojai išgirs Tauragės kultūros centro džiazo orkestrą. 20.00 val. prasidės Agnės Sabulytės ir Povilo Jaramino koncertas „Auksinė era“, kuriame skambės plačiai žinomi džiazo klasikos kūriniai – populiariausios XX a. džiazo melodijos, 1920–1950 metų laikotarpio kūriniai, vėliau tapę džiazo standartais. Atlikėja A. Sabulytė teigia, jog kartu su džiazo maestro Povilu Jaraminu leistis į pažintį su auksinio džiazo era jai yra žymiai drąsiau ir labai įdomu.


– Džiaugiuosi galėdama prisiliesti prie šio ypatingo grožio ir gylio muzikos nepavaldžios laikui, įtraukiančios savo genialiu paprastumu, užburiančios subtilybėmis. Muzika, kuri įkvepia šypsotis sielą, įkvepia tikėti, net kai liūdni debesys gaubia padangę, asmenybės, kūrusios ir atlikusios ją – didžiausi mokytojai tobulėjimui, belieka tik klausytis, išgirsti, mokytis iš ilgametę patirtį turinčio kūrybinio partnerio ir perleisti per savo vidinį pasaulį. Labai lauksime visų, kas neabejingi džiazo klasikai“, – sako A. Sabulytė.


Beje, A. Sabulytę tauragiškiai prisimena iš pernai vykusio festivalio KVADRATU performanso „Ašies kodas“, tik tąkart profesionali vokalistė atliko operinę muziką.
Vėliau Pilies kiemelio scenoje – festivalio „Tauragė Jazz“ išrinktas duetas, pavadinimu „Keista bjauri žuvis“. Tai ypatingas Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno duetas, pasirodymą pradėsiantis 21.00 val.


– Norime prisidėti prie Gatvės muzikos dienos, padžiazuoti. Šįkart tai bus sinergija su muziejumi. Koncertuos vilniečių duetas. Mūsų pasirinkimas paprastas – iškėlėme sau misiją edukuoti klausytoją, ne vien pataikauti jam, imant populiariausius džiazo atlikėjus, – apie būsimą koncertą pasakojo „Tauragė Jazz“ festivalio organizatorius Valdas Latoža. – Norime praplėsti klausytojų akiratį. Džiazas gali būti improvizacinis, panaudojantis elektroniką. Mums garbė ir smagu priimti tokį duetą, kaip „Keista bjauri žuvis“.


Kasmet šio festivalio renginių akimirkas fiksuoja Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ fotografai, o geriausi kadrai eksponuojami parodose. Muziejų nakties metu bus galima apžiūrėti džiazo festivalio koncertų akimirkas.


Muziejaus vadovė E. Červinskaitė džiaugėsi, kad rengiant šių metų Muziejų naktį talkina gausus partnerių ratas: Tauragės rajono savivaldybė, Gatvės muzikos diena (GMD), festivalis „Tauragė Jazz“, Tauragės meno mokykla, Tauragės kultūros centras. Renginį finansuoja Tauragės rajono savivaldybė.


asies-kodas-1.jpgBe to, Muziejų naktį tauragiškiai kviečiami ne tik nemokamai mėgautis parengta programa, bet ir pasimatuoti muziejininko profesiją. Muziejaus direktorė E. Červinskaitė džiaugiasi, jog Tauragėje esama aktyvaus jaunimo ir renginio metu talkins net 25 savanoriai.


Tauragės krašto muziejaus SANTAKA informacija.

Taip pat skaitykite

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį