Pilietiskumo-egzaminas-geguzes-14-1536x1024.png
2024-05-06

Kviečiame dalyvauti pirmajame Pilietiškumo egzamine!

Ką reiškia būti pilietišku ir kaip prie valstybės gynybos ir gerovės galiu prisidėti jau dabar? Tai itin dažnai užduodami klausimai dabartiniame geopolitinių iššūkių kontekste, todėl Krašto apsaugos ministerija (KAM) kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM pirmąkart organizuoja plačiajai visuomenei skirtą Pilietiškumo egzaminą!

Gegužės 14-ąją, Pilietinio pasipriešinimo dieną, kviečiame visus Jūsų savivaldybės ir miesto ar rajono bendruomenės narius skirti laiko pasitikrinti savo žinias apie pilietiškumą, valstybės gynybą, mobilizaciją ir kitas svarbias temas. Egzaminas vyks nuotoliniu būdu interneto svetainėje www.PilietiskumoEgzaminas.lt.


Ką svarbu žinoti?

  • Egzaminas vyks gegužės 14 d. nuo 8 iki 18 val. Lietuvos laiku. Registruotis galite jau dabar interneto svetainėje PilietiskumoEgzaminas.lt.
  • Egzaminas bus sudarytas iš 30–40 uždarų ir vieno atviro klausimo. Preliminarus egzamino sprendimo laikas – iki 40 minučių.
  • Dalyviai pagal registracijas bus skirstomi į šešias kategorijas: moksleivius (9–12 kl.), studentus, NVO, verslo atstovus, pasaulio lietuvių bendruomenės atstovus bei plačiosios visuomenės – žingeidžių piliečių kategoriją. Klausimai visiems dalyviams bus vienodi.
  • Teisingi atsakymai po Pilietiškumo egzamino bus pasiekiami minėtoje interneto svetainėje, o užsiregistravę dalyviai juos gaus ir nurodytu el. paštu.
  • Geriausiai kiekvienoje dalyvių kategorijoje pasirodžiusiųjų laukia individualūs prizai – išmanieji laikrodžiai, o gausiausiai dalyvavusios 4-ios organizacijos – mokykla, universitetas, NVO bei verslo organizacija – gaus ir komandinius prizus. Nugalėtojai bus paskelbti per 3 d. d., apdovanojimai vyks gegužės 29 d. Vilniuje. Plačiau – egzamino taisyklėse.
  • Norite pasiruošti? Svarbiausia informacija mobilizacijos, pilietinio pasipriešinimo ir priimančiosios šalies klausimais prieinama e. platformoje MobilizacijosMokykla.lt. Orientuotis padės ir Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainės puslapyje „Koks tavo vaidmuo valstybės gynyboje?“ https://pasipriesinimas.kam.lt pateikiama informacija.

Gegužės 14-ąją Pilietiškumo egzamine kviečiame dalyvauti visus, mylinčius savo šalį ir norinčius tapti dar geresniais jos piliečiais!


Stebėkite informaciją:

Taip pat skaitykite

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį